Від якості освіти до якості життя!

День рідної мови у Одеському літературному музеї

21 лютого 2019 року студенти 1 курсів коледжу ОДАТРЯ з викладачем Мірзою О.П.  відвідали Одеський літературний музей, в якому відбулася презентація нового видання – «Михайло Жук. «Білим і чорним хотів би я бути».

День рідної мови у Одеському літературному музеї

Михайло Жук – один з перших українських художників-модерністів, драматург, перекладач, творчість якого була на довгі роки незаслужено забута. В експозиції літературного музею творчість Жука представлена досить багатогранно. Його окремі твори, статті, присвячені  творчості постійно публікуються у науковій збірці «Дім князя Гагаріна».

І ось вперше після дев'яносторічної перерви в Одесі побачила світ книга митця, присвячена його 135-річчю – видання вибраних творів митця, якому за життя так і не судилося побачити омріяну книгу.

Імена, завдяки яким вдалося повернути творчу спадщину Михайла Жука – це відомий колекціонер-краєзнавець Сергій Лущик, що ретельно збирав та зберігав раритетні матеріали та меценат Сергій Гриневецький, який допоміг придбати архів письменника до фондів музею.

Символічно, що презентація книги відбулася саме у День рідної мови – 21 лютого.

Розповідь укладача збірки наукового співробітника музею Олени Яворської ніби занурила усіх присутніх до копіткого і неповторного творчого процесу її створення. А ще на презентації виступали відомі краєзнавці, науковці, колекціонери, художники, журналісти, – всі ті, хто вболіває за українську спадщину Одеського краю та докладає чималих зусиль до її збереження.

День рідної мови у Одеському літературному музеї

Онука письменника Наталія Жук розповіла про  правнуків, в яких сьогодні продовжується життя митця. А завершилася зустріч яскравим творчим акордом – у виконанні Олени Вишневської та Микити Волкова пролунали чудові українські пісні на вірші і музику митців, портрети яких малював Михайло Жук.

По завершенню цікавого заходу першокурсники дізнались багато цікавого про художника.

Адміністрація музею на пам'ять про презентацію  подарувала студентам примірник книги в бібліотеку ОДАТРЯ для ознайомлення викладачів та студентів з українським художником-модерністом.

Наступний запис Шевченківські читання з нагоди 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: