Від якості освіти до якості життя!

Конференція до Всесвітнього дня стандартизації

В коледжі ОДАТРЯ, відбулася конференція присвячена Дню працівників стандартизації і метрології України та Всесвітньому дню стандартів.

День працівників стандартизації та метрології України з'явився в українському офіційному календарі після того, як 8 жовтня 2002 року другий президент України Леонід Данилович Кучма, підписав Указ N 910/2002 «Про День працівників стандартизації та метрології», згідно з яким, це свято в Україні відзначається щороку 10 жовтня. У президентському указі Леоніда Кучми, зокрема йшлося про те, що це свято вводиться «враховуючи вагомий внесок працівників сфери стандартизації та метрології у розвиток економіки держави ...».

14 жовтня, щороку по всьому світу, відзначається Всесвітній день стандартів. Саме 14 жовтня 1946 року в Лондоні відкрилась конференція національних організацій із стандартизації, у роботі якої взяли участь 65 представників з 25 країн світу.

Серед головних здобутків цієї конференції, було створення Міжнародної організації із стандартизації (International Standardization Organization або ІSO), яка зараз об’єднує представників більш ніж 160 країн світу, у тому числі, Україну.

Відзначення Всесвітнього дня стандартів надає можливість ознайомитись різним верствам суспільства з перевагами, які стандарти вносять в повсякденне життя, підвищення ефективності роботи галузей економіки, розвиток ринкових відносин та міжнародну кооперацію.

Насправді стандарти оточують нас всюди. Якісна їжа – це стандарти, безпечний транспорт – це стандарти. Стандарти – це універсальна мова світу. Тому важливо приділяти увагу гармонізації українських стандартів зі стандартами нашого найбільшого торгового партнера – ЄС.

Кожного року, Всесвітній день стандартів присвячується певній тематиці. Цього року Всесвітній день стандартів проходить під девізом – «Стандарти роблять міста розумнішими».

Тим самим, звертається увага на ключове значення стандартів у розвитку економіки, системи управління та інфраструктури міст. Метою стандартів «розумних міст» є перетворення мегаполісів в «інтелектуальний простір» з принципово новими можливостями управління всіма його процесами.

На конференції, студенти коледжу та академії під керівництвом викладачів Мігун Г.А., Літвиненко А.А., Подостроєць Л.О., Тімохіної Л.Б. презентували доповіді, присвячені історії цих свят, розповіли про сучасне життя без стандартів та про стандартизацію в різних країнах світу.

Перед студентами виступили гості конференції, викладачі академії – професор кафедри інформаційно-вимірювальних технологій С.Л. Волков та старший викладач кафедри метрології та метрологічного забезпечення А.А. Новікова, яка має багаторічний досвід в державних органах національної системи стандартизації.

Також доповідачі акцентували увагу студентів на ключовому значенні стандартів у розвитку економіки, системи управління та інфраструктури міст, метою яких є перетворення мегаполісів в «інтелектуальний простір» з принципово новими можливостями управління всіма його процесами.

Прес-служба ОДАТРЯ

Роздрукувати
Попередній запис Конференція, присвячена Дню Українського козацтва та Дню Захисника України
Наступний запис Відбулася виставка виробів з квітів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: