м. Одеса: рятувальники провели у навчальному закладі «День цивільного захисту»

З метою підвищення рівня обізнаності молоді щодо правил безпеки життєдіяльності 29 листопада в Одеській державній академії технічного регулювання та якості був проведений «День цивільного захисту».

У навчальному закладі на заняттях одночасно перебуває понад 1200 осіб, тому питання запобігання надзвичайних ситуацій та навчання молоді діям у разі їх виникнення є дуже актуальним, що спонукало керівництво закладу і рятувальників до підготовки і проведення такого профілактичного заходу.

У визначений час студентів і викладачів було сповіщено дзвінком про умовну пожежу. З пульту чергового учбового корпусу №1 до Служби порятунку надійшло повідомлення, що умовне загоряння сталось на другому поверсі дев’ятиповерхової будівлі. Усі присутні у цей час на заняттях студенти і викладачі швидко зібрали речі та через основний і запасні виходи приступили до евакуації. Водночас, завдання було ускладнено тим, що один із запасних  виходів був перекритий вогнем. Учасники тренування не розгубились і змогли покинути будівлю у відведений термін іншими маршрутами.

За підсумками  доповідей керівників груп  до штабу цивільного захисту об’єкту стало відомо, що усі 498 присутніх на заняттях студенти і педагоги евакуйовані своєчасно у визначене безпечне місце, один чоловік умовно травмований. Ланки бойового розрахунку провели розвідку осередку події, евакуацію постраждалого та забезпечили надання йому невідкладної медичної допомоги. У лічені хвилини добровільна пожежна дружина змогла локалізувати умовну пожежу, а вогнеборці пожежно-рятувального підрозділу 3-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Одеській області, які прибули за викликом,  пожежу повністю ліквідували.

Надалі, начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління Андрій Мельник розповів молоді про будову та порядок використання порошкового вогнегасника ВП-5. Усі охочі мали змогу отримати практичні навички використання вогнегасника для гасіння вогню.

«Протягом 7 хвилин відбулась евакуація персоналу, особовий склад ланок цивільного захисту діям уміло та упевнено, з покладеними завданнями впорався успішно» — зазначив проректор академії з навчальної та виховної роботи Олександр Дяченко.  Слід зазначити, що крім отриманих корисних знань і практичних навичок усі учасники «Дня цивільного захисту» отримали добрий заряд позитивних емоцій, запал енергії та упевненості при діях в можливих екстремальних ситуаціях.

Попередній запис Лист подяки від посла Туркменістану