Методико-практичний семінар на тему «Персональний сайт — ефективний освітній інструмент сучасного викладача»

19 лютого 2020 року кафедрою метрології та метрологічного забезпечення Одеської державної академії технічного регулювання та якості було проведено перший семінар-тренінг на тему «Персональний сайт — ефективний освітній інструмент сучасного викладача».

Такий вид короткострокового підвищення кваліфікації було ініційовано кафедрою для реалізації вимог освітньої політики держави у напрямку опанування новітніх освітніх інструментів професійної діяльності педагогічних та науково-педагогічних викладачів на засадах інноваційних освітніх підходів. Організатором та керівником таких семінарів стала старший викладач кафедри, кандидат технічних наук Перетяка Наталія Олександрівна. Перший семінар-тренінг для викладачів коледжів Одеси та Одеської області відбувся на базі технічного коледжу Одеської національної академії харчових технологій за сприянням обласного методичного об’єднання викладачів економіки і фінансів Одеської області (голова об’єднання Коробкіна Олена Василівна).

Актуальність цього заходу була продиктована професійними потребами викладачів нової формації, які перебувають в авангарді освітніх перетворень, здатних творчо працювати уникаючи стереотипів та шаблонів, реалізовувати національні освітні проєкти, витримувати конкуренцію на ринку освітніх послуг.

Семінар-тренінг пройшов на високому рівні з використанням новітніх мультимедійних технологій.

Матеріал інтерактивних лекцій з питань використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій у викладацькій діяльності викликав живий інтерес у слухачів.

Завдяки проведеному тренінгу учасники мали змогу вперше створити свій персональний сайт та здобути навички з його наповнення та оформлення.

Під час дискусії викладачами було обговорено напрямки використання персонального сайту викладача для класичних (денна, вечірня, заочна) та нових (дистанційна, інклюзивна, дуальна, комбінована, тощо) форм навчання, а також пропоновано конкретні шляхи застосування сайту для аудиторної, самостійної, індивідуальної, виховної роботи, спілкування з батьками студентів та обміну досвідом з колегами.

Сприятлива обстановка під час очної форми проведення семінару-тренінгу дала можливість проявити викладачам творчий підхід до наповнення сайту та креативні рішення щодо його практичного використання у викладацькій діяльності. Дистанційна форма проведення семінару-тренінгу дозволила реалізувати індивідуальний підхід та урахувати потреби кожного учасника заходу.

За результатами опанування програми семінару-тренінгу учасники отримали відповідні сертифікати.