Від якості освіти до якості життя!

Міжнародний тренінг «Імплементація Угоди CIPM MRA: міжнародні звірення національних еталонів і СМС»

20–23 серпня 2018 р. в м. Скоп’є (Республіка Македонія) за запрошенням керівництва Факультету електротехніки Університету Кирила та Мефодія у Скоп’є відбувся тренінг «Імплементація Угоди CIPM MRA: міжнародні звірення національних еталонів і СМС» для співробітників Інституту електричних вимірювань та матеріалів, який провели д.т.н., проф. Величко О.М. і к.т.н. Карпенко С.Р.

Університету Кирила та Мефодія у Скоп’є запропоновано проект рамкової угоди з ОДАТРЯ. Планується тісне співробітництво викладачів Університету та ОДАТРЯ в рамках проекту ERASMUS+.

Тренінг містив такі основні питання щодо імплементації Угоди CIPM MRA:

Національні метрологічні інститути та національні еталони України;

калібрувальні та вимірювальні можливості (СМС) у галузі електрики та магнетизму;

проект COOMET.EM-K5 (КООМЕТ 695/UA/16) “Ключові звірення еталонів потужності” та проект COOMET.EM-S2 (КООМЕТ 344/UA/05) “Додаткові звірення еталонів потужності на частотах 50/60 Гц”;

особливості участі NMI та DI у ключових звіреннях еталонів потужності за проектом COOMET.EM-K5;

надання бюджетів невизначеності у ключових звіреннях еталонів потужності за проектом COOMET.EM-K5;

досвід калібрування робочих еталонів потужності та електричної енергії.

В рамках проведеного тренінгу відбулась ділова зустріч д.т.н., проф. Величко О.М. з директором Інституту електричних вимірювань проф., д-ром Марією Чундєєвою-Блаєр та ознайомлення з обладнанням Лабораторії електричних вимірювань Інституту електричних вимірювань та матеріалів, яка акредитована національним агентством акредитації за вимогами міжнародного стандарту ISO/IEC 17025 як калібрувальна лабораторія для засобів вимірювання електромагнітних величин.

22 серпня 2018 відбувся візит д.т.н., проф. Величко О.М. до НМИ Республіки Македонія – ВОМ. Відбулась зустріч з директором ВОМ пані Меритою Мустафаї та ознайомлення з національними лабораторіями ВОМ.

 

Роздрукувати
Наступний запис Посвячення у студенти першокурсників ОДАТРЯ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: