Науковці ОДАТРЯ виступили на міжнародному симпозіумі в Університеті Каліфорнії, м. Берклі (США)

3 –5 серпня 2016 року в Університеті Каліфорнії, м. Берклі (США) відбувся Спільний симпозіум «Метрологія через науки: бажані міркування?» технічних комітетів ТК 1 – ТК 7 – ТК 13 ІМЕКО, у яких взяли участь науковці ОДАТРЯ д. т. н., доц. Т. Гордієнко і д. т. н., проф. О. Величко.

У Симпозіумі взяли участь більше 70 учасників з 19-ти країн світу (США, Великобританії, Італії, Португалії, Німеччини, Бразилії, Франції, Швейцарії, Росії, України та ін.).

Тематика Симпозіуму охоплювала всі напрямки діяльності ТК 1 «Освіта та перепідготовка щодо вимірювань і засобів вимірювань», ТК 7 «Наука про вимірювання» і ТК 13 «Вимірювання у біології та медицині» Міжнародної конфедерації з вимірювань (ІМЕКО):

фундаментальні основи науки про вимірювання;

словник науки про вимірювання;

вимірювання зображень та інформаційні системи у природничих науках;

вимірювання у фізиці та техніці;

вимірювання нефізичних величин і програмні системи;

методичні, історичні, соціальні та етичні аспекти вимірювань;

виклики, що виникають, та інновації у вимірюваннях;

вимірювальні системи проектування;

реальні та віртуальні засоби при навчанні;

вимірювальні моделі, семіотика і формальні теорії;

невизначеність вимірювань;

освіта щодо вимірювань;

інтелектуальні засоби у медицині та охороні здоров’я.

До складу Програмного комітету Симпозіуму входили 37 представників, зокрема, США, Франції, Італії, Франції, Італії, Португалії, Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Японії, Польщі, Словаччини, Чехії, Австрії та ін. Співголовами Організаційного комітету Симпозіуму були представники Університету Каліфорнії, Берклі Марк Вілсон і Вілліам П. Фішер.

До Технічної програми Симпозіуму було включено 72 доповіді (2 – пленарні, 51 – оральна, 19 – постерних) фахівців з 19 країн.

Науковцями ОДАТРЯ — представниками України були представлені доповіді:

Гордієнко Т., Величко О. «Оцінювання діяльності технічних комітетів стандартизації в галузі метрології та вимірювань на національному рівні» (оральна доповідь Гордієнко Т.);

Величко О., Карпенко С. «Групове експертне оцінювання метрологічного забезпечення вимірювання електричної потужності» (постерна презентація).

На пленарних засіданнях було заслухано 2 доповіді:

"Як створювати вимірювальні дані? Проблеми фундаментальних спостережень" (Е. Тал, Університет МакЖіллі, Монреаль, Канада);

"Спрощена настанова NIST для оцінювання та вираження невизначеності вимірювань" (А. Пассоло, NIST, США).

За результатами Конгресу виданий Збірник на електронному носії, який містить матеріали доповідей всіх його учасників. Доповіді будуть надруковані у журналі "Journal of Physics: Conference Series", який входить до міжнародної науко-метричної бази "Scopus".

Прес-служба ОДАТРЯ

Попередній запис Національний РЕЙТИНГ якості товарів та послуг України визнав ОДЕСЬКУ ДЕРЖАВНУ АКАДЕМІЮ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА ЯКОСТІ «КРАЩИМ ПІДПРИЄМСТВОМ КРАЇНИ 2016 року»
Наступний запис Представник академії прийняв участь у Глобальній програмі підготовки лідерів по контролю над тютюном