Найбільший в історії GFEI тренінг відбувся в Парижі за участю представників України

Глобальна ініціатива по економії палива (GFEI) провела свій найбільший тренінг, який відбувся в Парижі з 9 по 10 червня 2016 року. На захід зібралося близько 70 учасників з більш ніж п'ятдесяти країн світу, в тому числі і України, які взяли на себе зобов'язання щодо поліпшення паливної економічності в рамках Кліматичного угоди COP21.

Цей захід був надзвичайно успішним і став унікальною можливістю для учасників перейняти знання у провідних світових експертів GFEI, а також обмінятися накопиченим досвідом і отримати імпульс для формування та імплементації нової національної політики, метою якої є економія палива.

До відома: Глобальна ініціатива по економії палива [Global Fuel Economy Initiative, GFEI] запущено 4 березня 2009 р Програмою ООН з навколишнього середовища (UNEP) за участю Міжнародного енергетичного агентства (IEA), Міжнародного транспортного форуму (ITF), Фонду міжнародної автомобільної федерації (FIA Foundation), Міжнародної ради з екологічно чистого транспорту (ICCT) та Інституту транспортних досліджень UC Davis (IST). Проект спрямований на прискорення процесів масштабного скорочення викидів парникових газів і споживання нафти шляхом більш ефективної економії автомобільного палива в умовах швидко зростаючого світового парку транспортних засобів.

Шейла Уотсон (Sheila Watson), виконавчий секретар GFEI і заступник директора Фонду Міжнародної автомобільної федерації (FIA Foundation) сказала: "Наші глобальні тренінги завжди цікаві, тому що ми збираємо разом світових експертів, партнерів та розробників політики з країн-учасниць проекту з метою обміну досвідом, виявлення виникаючих проблем і пошуку нових шляхів для прискорення прогресу в поліпшенні економії палива. Енергія на зустрічі в цьому році була особливо надихаючою з реальною прихильністю імплементації політики змін ".

Захід зібрав разом представників з усього світу. Були представлені країни-учасники G20, такі як Канада, Франція, ПАР, Аргентина, Бразилія, Мексика та Індонезія, а також країни, що розвиваються: Кенія, Уганда, Зімбабве, Коста-Ріка, Панама, Малайзія, В'єтнам, Україна та інші.

Україну в Глобальному тренінгу GFEI представляв Олег Цильвік — виконавчий директор Міжнародної академії стандартизації, доцент Одеської державної академії технічного регулювання та якості. У своєму виступі перед учасниками заходу О. Цильвік зупинився на особливостях реалізації найважливішого і трудомісткого етапу проекту Глобальної ініціативи щодо економії палива в Україні. Як позитив було відзначено співпрацю з Головним сервісним центром Міністерств внутрішніх справ України, керівник якого В. Криклій зміг вникнути в суть проекту та мінімізувати бюрократичні зволікання при отриманні необхідної та достовірної інформації. Потрібно сказати, що це один з небагатьох прецедентів, коли підрозділи МВС, які традиційно в пострадянських і східно-європейських країнах займаються реєстрацією автотранспорту, в стислі терміни посприяли проекту GFEI в наданні інформації. Позначаються результати реформи в МВС України. Відкритість українського міністерства було позитивно відзначено міжнародними партнерами і колегами, тому що багато хто з колег витратили від півроку і до двох років на непродуктивну переписку з чиновниками для отримання доступу до необхідної інформації.

В робочому порядку О. Цильвіком були представлені міжнародним експертам проекту GFEI перші результати роботи української команди. Зокрема, підготовлена за методиками GFEI база даних первинної реєстрації в Україні автомобілів за 2014 рік з інформацією про кількість споживаного палива і розмірах викидів СО2 на кожен автомобіль. Якість вихідних матеріалів і проведеної роботи було гідно оцінене експертами.

Необхідно відзначити, що О. Цильвік представляв Україну в рамках проекту GFEI вже не в перший раз. На аналогічному заході в 2015 році він був присутній в якості запрошеного гостя, але за підсумками робочих зустрічей і експертних дискусій з керівництвом проекту, останніми було прийнято рішення розпочати реалізацію завдань GFEI в Україні. В результаті досягнутих домовленостей вже в листопаді 2015 року О. Цильвік підписує угоду з UNEP про реалізацію завдань Глобальної ініціативи щодо економії палива в Україні. Метою першого етапу проекту є створення національної бази даних про парк легкових автомобілів, вперше зареєстрованих в Україні в розрахункові роки і підготовка на її основі даних про економічність вітчизняного автопарку і тенденцій в їх змінах.

Нинішній глобальний тренінг охоплював цілий ряд питань, в тому числі і знайомство з концепціями економії палива, поглиблене навчання по тенденціям в сфері економії палива і створення первинної бази даних легкових автомобілів для країн-учасниць проекту з метою оцінки тенденцій в зміні переваг у споживачів на купівлю економічних автомобілів і розробка сценаріїв державного впливу на формування попиту на енергоефективні автомобілі. У цьому році в рамках експертних нарад обговорювалися також питання енергоефективності вантажних і електричних транспортних засобів. Захід був проведений у рамках тижня енергоефективності, організований Міжнародним енергетичним агентством, яке є унікальною глобальної можливістю для практичного навчання, обміну досвідом та розширення діючих практик.

Наступний запис Випуск 2016