Представник академії прийняв участь у Глобальній програмі підготовки лідерів по контролю над тютюном

На запрошення Міжнародного інституту по контролю над тютюном (Institute for Global Tobacco Control, IGTC), доцент кафедри якості та безпеки життя людини Одеської державної академії технічного регулювання та якості Олег Цільвік прийняв участь у Глобальній програмі підготовки лідерів по контролю над тютюном («Global Tobacco Control Leadership Program»).

Цей щорічний захід починаючи з 2006 року проводиться Міжнародним інститутом по контролю над тютюном, який входить до складу Блумбергської Школи громадського здоров’я Університету ім. Джона Хопкінса (Johns Hopkins University Bloomberg School of Public Health (JHSPH), Baltimore, USA).

Навчальний курс розроблений в рамках Ініціативи Блумберга зі скорочення споживання тютюну та охоплює різноманітні аспекти розробки, впровадження та застосування ефективних заходів і політик по боротьбі проти тютюну.

Двотижнева програма навчання була зосереджена на питаннях підвищення компетентності учасників та створенні лідерського потенціалу по контролю над тютюном в країнах, населення яких зазнає значної шкоди від хвороб, викликаних вживанням тютюну. Зокрема, на підставі аналізу досвіду різних країн, дається оцінка таким заходам, як обмеження куріння в громадських місцях, заборона на рекламу і спонсорство тютюнових виробів, підвищення акцизів на тютюн і т.п. Також розглядалися проблеми, що виникають при здійсненні цих заходів на практиці, і ступінь прийняття їх населенням. Проведений аналіз дозволяє зробити висновок, що для реалізації цілої низки заходів, які довели свою ефективність у багатьох країнах, державі не потрібні додаткові фінансові видатки, а потрібна лише політична воля.

У цьогорічному навчальному курсі, який, до речі, є фінальним глобальним заходом, адже в подальшому він буде проводитися лише на регіональному рівні, взяли участь понад 100 представників з 27 країн світу.

За 10 років існування цього унікального навчального курсу було підготовлено близько 700 професіоналів з усього світу, які продовжують працювати в області боротьби проти тютюну в своїх країнах.

Прес-служба ОДАТРЯ

Попередній запис Науковці ОДАТРЯ виступили на міжнародному симпозіумі в Університеті Каліфорнії, м. Берклі (США)
Наступний запис Першокурсників академії урочисто посвятили у студенти