Спеціальність 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» Спеціалізація «Радіотехнічні вимірювання»

Картинки по запросу радиотехнические измерения

В коледжі здійснюється підготовка молодших спеціалістів в галузі метрології, стандартизації, сертифікації радіоелектронної апаратури, яка застосовується в різних галузях науки і техніки. Жодне з сучасних виробництв не обходиться без застосування радіоелектронних технічних засобів.

В процесі експлуатації, обслуговування, ремонту радіоелектронної техніки різного призначення необхідно вміти контролювати, вимірювати різні параметри радіоелектронної апаратури. Для цього застосовуються засоби вимірювальної техніки та діагностичне обладнання, яким потрібно правильно користуватися.

D:\Документы\Мои документы 2012\Реклама спец РТИ\Фотографии\IMG_5327.JPG Тому при підготовці молодших спеціалістів, по-перше, вивчаються застосовувані ЗВТ для вимірювання різних радіотехнічних параметрів, а також техніка правильності виконання вимірювань частоти, часових інтервалів, параметрів змінної напруги, параметрів модуляції та інших радіотехнічних величин і параметрів.

Радіотехнічні вимірювання є основою сучасних як технічних, так і вимірювальних технологій. Вони широко використовуються для оцінки якості різної продукції, яка містить електронні блоки.

Радіоелектронна апаратура має дуже різноманітне застосування, а саме:

• вимірювання в техніці зв’язку;
  • контроль параметрів приймальної апаратури – радіоприймачі різних діапазонів частот;
  • контроль параметрів радіопередавачів;
  • контроль апаратури телефонного зв’язку;
  • D:\Документы\Мои документы 2012\1 Документац ЦИКЛОВОЙ КОМИССИИ 2013-2014 полное\Любимов\_DSC0560.jpg контроль та діагностика пристроїв мобільного зв’язку;
  • вимірювання параметрів живого організму – біомедичні вимірювання, де широко використовуються електронні засоби вимірювання та діагностичне обладнання;
  • робототехніка – інформаційно-вимірювальні роботи, які призначені для отримання і збору інформації, що мають універсальні виконавчі можливості, особливо з використанням останніх досягнень нанотехнологій.

Важко назвати ту галузь, де б не застосовувалися радіоелектронні засоби вимірювальної техніки.

D:\Документы\Мои документы 2012\Реклама спец РТИ\Фотографии\IMG_5338.JPG Всі ці засоби вимірювальної техніки повинні бути придатними і оцінити їх якість можна в процесі вирішення завдань метрологічного забезпечення, мета якого – забезпечення єдності і необхідної точності вимірювань. Для вирішення цих завдань на підприємствах, фірмах, організаціях є метрологічні лабораторії. У державному масштабі завдання метрологічного забезпечення вирішуються центрами стандартизації, метрології та сертифікації, де є відповідні відділи, в яких працюють фахівці-метрологи.

Підготовка молодших спеціалістів здійснюється за спеціалізацією «Радіотехнічні вимірювання» з циклом основних професійно-практичних дисциплін:

• основи метрології та вимірювальної техніки;
  • радіотехнічні і телевізійні системи;
  • радіоелектронні вимірювання;
  • вимірювання на надвисоких частотах;
  • вимірювання в імпульсній техніці;
  • оптико-електронні вимірювання;
  • біомедичні вимірювання тощо.

Випускники коледжу даної спеціалізації вміють оцінювати якість виробленої та використовуваної радіоелектронної апаратури, засобів вимірювальної техніки:

підсилювачів низьких (звукових) і високих частот, телевізійної техніки;

• апаратури надвисоких частот, в яку входять й блоки супутникових систем зв’язку;
  • радіоприймальних і радіопередавальних пристроїв;
  • виконувати роботи, пов’язані з контролем електронної апаратури біомедичного призначення тощо.

Таким чином, теоретична та практична підготовка дозволяє випускникам коледжу працювати у вимірювальних, метрологічних, випробувальних лабораторіях підприємств, займатися обслуговуванням і ремонтом різної електронної техніки.

D:\Документы\Мои документы 2012\Реклама спец РТИ\Фотографии\IMG_5327.JPG

Радіоелектронна апаратура має дуже різноманітне застосування, а саме:

• вимірювання в техніці зв’язку;
  • контроль параметрів радіопередавачів;
  • контроль апаратури телефонного зв’язку;

• основи метрології та вимірювальної техніки;
  • радіотехнічні і телевізійні системи;
  • радіоелектронні вимірювання;
  • вимірювання на надвисоких частотах;
  • вимірювання в імпульсній техніці;
  • оптико-електронні вимірювання;
  • біомедичні вимірювання тощо.

підсилювачів низьких (звукових) і високих частот, телевізійної техніки;

• радіоприймальних і радіопередавальних пристроїв;