Профілактика правопорушень серед неповнолітніх студентів

Для студентів першого курсу коледжу ОДАТРЯ доцентом кафедри суспільно-гуманітарної підготовки, к.ф.н., магістром права Большаковою О. В. були проведені бесіди за тематикою «Я і закон: права і обов'язки неповнолітніх».

Метою проведення такої роботи з неповнолітніми є виховання їх у дусі поваги до права, закону та правоохоронних органів.

Основними завдання зустрічі стали:

— ознайомлення студентів з положеннями чинного законодавства щодо прав та обов'язків неповнолітніх;

— приділення особливої увагу Закону України «Про Національну поліцію»;

— виявлення і ліквідування прогалин в правових знаннях студентів щодо своїх прав і обов'язків;

— попередження правопорушень, що вчиняються студентами.

У доповіді та подальшій бесіді зі студентами та викладачами були порушені такі актуальні питання як:

— права та обов’язки неповнолітніх при зупинці поліцією;

— повноваження поліції згідно чинного законодавства, визначення такого поліцейського заходу як поліцейське піклування;

— специфіка прав неповнолітніх при зупинці та затриманні поліцією;

— особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Запропоновані для обговорення питання вкрай зацікавили студентів, які виявили високий рівень правової культури студентів щодо знань своїх прав і обов'язків.

Наступний запис Зустріч студентської молоді з учасником АТО