Шевченківські читання з нагоди 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря

14 березня 2019 року в академії відбулися Шевченківські читання з нагоди 205-ї річниці від дня народження Т. Шевченка.

Ведучі заходу нагадали присутнім гостям значення і роль творчості Тараса Шевченка для України. Це одна із найбільших реліквій українського народу. Творчість Т. Шевченка вражає своєю місією – іти з рідним словом до свого народу, будити душі, національну свідомість, відкривати правду про свою історію, окриляти людей вірою у майбутнє України. Гості та студенти отримали змістовну й цікаву розповідь про Тарасові болі сирітства, самотності і незламну силу духу в неволі у боротьбі за майбутнє щасливе життя українського народу.

Наші студенти підготували і передали нам настрій безсмертного «Заповіту» Тараса Шевченка кількома іноземними мовами. Серед них переклади російською, німецькою, англійською і турецькою мовами. Студентка коледжу Бандоріна Анастасія чуттєво та проникливо прочитала уривок з поеми «Гайдамаки».

Під час заходу звучали не тільки літературні, а й музичні твори на вірші Т.Шевченка. За запрошенням викладача української мови О. Мірзи до нас завітали студенти з Одеської національної музичної академії ім. А. Неждано з викладачем по класу бандури Н. Морозевич. Разом з музикою істинно українського музичного інструменту бандурою та співом музикантів, всі присутні поринули в спогади про життя і творчість Т. Шевченка, його роль в українській історії та культурі.