Від якості освіти до якості життя!

В академії відбувся науково-практичний семінар на тему «Нове в законодавстві України у сферах стандартизації, метрології та оцінки відповідності»

З доповіддю про основні нововведення та відмінності національних законодавчих актів у сферах стандартизації, метрології та оцінки відповідності виступила кандидат технічних наук, доцент Гордієнко Т.Б.
Так, новий Закон України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII передбачає: створення єдиного Національного органу стандартизації (НОС), який не є органом державної влади; забезпечення участі в управлінні НОС всіх заінтересованих сторін через Керівну раду, students у тому числі представників виробників, споживачів, освітніх та науково-дослідних установ; пріоритетне впровадження європейських стандартів як національних стандартів України із скасуванням тих чинних стандартів, у т.ч. ГОСТ, які їм суперечать; визнання НОС як єдиного замовника робіт із стандартизації за кошти державного бюджету та ін.
Новий закон України «Про метрологію» від 05.06.2014 № 1314-VII відповідає вимогам Світової організації торгівлі та директив Європейського Союзу з питань засобів вимірювальної техніки. Відповідно до Закону метрологічна служба України включає: Національну метрологічну службу; нормативно-правову базу; національну еталону базу та систему передачі розмірів одиниць вимірювання; систему добровільної акредитації калібрувальних лабораторій; навчальні заклади та науково-дослідні установи і організації, що поширюють знання і досвід у сфері метрології й метрологічної діяльності та ін.
Верховна Рада України 15 січня 2015 року ухвалила Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», який усуває дублювання та суперечливі вимоги до продукції, впроваджує європейські системи технічного регулювання. Новоприйнятий Закон є останнім ключовим документом для усунення перешкод у торгівлі товарами між Європейським Союзом та Україною і доповнює Закони України «Про стандартизацію» та «Про метрологію».
Присутні на семінарі одноголосно прийшли до висновку щодо термінової переробки методичних комплексів навчальних дисциплін з урахуванням законодавчих змін. Це дозволить підготувати випускників академії до роботи в рамках вимог європейського простору.
Прес-служба ОДАТРЯ

Версія для друку
Попередній запис Розміщено статтю міністра освіти і науки України Квіта С.М. «Потрібні зміни: зміст і завдання освітніх реформ»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: