В прес-клубі «ПРАВО» відбулася прес-конференція ректора ОДАТРЯ

Ректор ОДАТРЯ професор Коломієць Леонід Володимирович нагадав присутнім, що 28 листопада 2014 року на сайті Міністерства освіти і науки України був розміщений лист від 28.11.2014 № 1/9-616 «Щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів», у додатку до якого на 3-х сторінках викладено Перелік вищих навчальних закладів, які не відповідають ліцензійним умовам, і Акредитаційна комісія України у подальшому розглядатиме доцільність їхньої діяльності.Press-club-Pravo_large

Леонід Володимирович повідомив, що колектив вищого навчального закладу здивував той факт, що напередодні 70-літнього ювілею утворення Одеської державної академії технічного регулювання та якості, у цей список потрапив ВУЗ — єдиний в Україні заклад вищої освіти, який здійснює багатоступінчасту підготовку фахівців від молодшого спеціаліста до магістра у галузі знань «Метрологія, вимірювальна техніка та інформаційно-вимірювальні технології».
Зі слів ректора, на багато чисельні звернення представників ЗМІ керівництво академії не давало коментарів по суті листа, розуміючи, що академія потрапила до цього списку помилково або безпідставно. Адже тільки за останнє десятиліття плідною працею колективу на базі Одеського коледжу стандартизації, метрології і стандартизації був створений Одеський державний інститут вимірювальної техніки (2007),  який у 2011 році реорганізований в академію. За якісну роботу з підготовки фахівців академія нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2010), орденами Дружби В’єтнаму (2007) та Лаосу (2011), за результатами рейтингу Міністерства освіти і науки України 2013 року академія зайняла третє місце серед технічних вишів України, найвище серед одеських.
Під час зустрічі з Міністром освіти і науки Квітом С.М. представники трудового колективу, студентської молоді та Наглядової ради академії надали об’єктивну інформацію щодо діяльності академії і листом від 29.12.2014 № 1/11-20693 Одеська державна академія технічного регулювання та якості виключена з Переліку вищих навчальних закладів, зазначених у листі Міністерства від 28.11.2014 № 1/9-616 «Щодо оптимізації мережі вищих навчальних закладів».

Відповідаючи на запитання журналістів, ректор розповів про сучасний стан справ у академії, перспективи її подальшого розвитку, роль випускників академії на шляху інтеграції України до європейського простору тощо. Як відмітив Леонід Володимирович «для цього в академії є висококваліфікований професорсько-викладацький персонал, унікальна матеріально-технічна база; сьогодні академія – це цілісний навчально-виробничо-науковий комплекс, у структуру якого входять філії в місті Київ та Біла Церква, коледж у місті Одеса, НДІ, орган сертифікації продукції, центр сертифікаційних випробувань та ін. Для підготовки наукових кадрів функціонує аспірантура та докторантура, є спеціалізована вчена рада із захисту докторських та кандидатських дисертацій. Випускники академії працюють за кордоном і на провідних підприємствах України і регіону, таких як ЗАТ «Одесакабель», Шабський винзавод, Одеський припортовий завод та ін. Більш того, в умовах переходу нашої країни на європейські стандарти якості спеціалісти Академії ще більше будуть затребувані».

Прес-клуб «ПРАВО»

Роздрукувати